fdd5d8ca46d7ea4e45397ae560e807742de2d7d744570297ddbabf69d6d23f33

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Zmiany w Paper Mario: The Thousand-Year Door - co wiemy?

Remake gry Paper Mario: The Thousand-Year Door w końcu trafi na Nintendo Switch w maju. Gra nie zapoczątkowała serii, jednak jest często chwalona jako ulubiona wśród zagorzałych fanów. Gra jest tak uwielbiana, że wielu zastanawiało się, czy Nintendo planuje wprowadzić do niej jakiekolwiek większe lub mniejsze zmiany. Nie wiemy wszystkiego, co nowego pojawi się w Paper Mario: The Thousand-Year Door. Nintendo ujawniło jednak kilka kluczowych szczegółów.


Podsumowanie zmian przez Nintendo pozostawia pewien niedosyt. W swoim komunikacie, twórca gry mówi, że remake na Switch będzie miał “ulepszoną grafikę i szereg dodatkowych zmian, które sprawią, że gra będzie łatwiejsza do cieszenia się niż kiedykolwiek”. To nie jest zbyt duża ilość informacji, ale fani przeszukali zwiastuny, aby złożyć w całość niektóre z bardziej znaczących zmian. Szczególnie chodzi tu o zmiany w grafice.

Warto zauważyć, że materiał filmowy, który Nintendo udostępniło graczom do tej pory, pokazuje wyraźny wzrost rozdzielczości, tekstur i oświetlenia. Biorąc pod uwagę, że jest to remake gry z GameCube, wypada tego oczekiwać. Jest to najbardziej zauważalne, gdy spojrzymy na to, co zespół zrobił z niektórymi modelami. Pozwoliło to im sprawić, że gra wygląda jak poruszający się papier. Na przykład, jeśli zwrócicie uwagę na drzewa w tle zewnętrznych ujęć, zauważycie, jak bardzo przypominają one teraz trójwymiarowe papierowe obiekty w porównaniu do stosunkowo płaskich drzew w oryginale.

To wszystko jest oczywiście ekscytujące, ale większość z tego jest standardem dla remaku tej skali. To co fani naprawdę chcą wiedzieć, to czy będą jakiekolwiek nowe treści. Znowu Nintendo trzyma te informacje w tajemnicy, ale niektórzy fani dostrzegli przynajmniej jedną potencjalną nową treść, która mogłaby mieć intrygujące możliwości.

Kilka miesięcy temu, w jednym ze zwiastunów Paper Mario: The Thousand-Year Door, zauważono nowy design Toada. Ten zupełnie nowy NPC przedstawia Toada w fioletowym stroju z jakimś rodzajem kapelusza na grzybowej głowie. Fani są podzieleni, czy jest to po prostu coś, co Nintendo dodało dla zabawy, czy też będzie to nowa treść skoncentrowana wokół tego nowego Toada. Możliwe, że ten NPC Toad mógłby być sposobem dla Nintendo na dodanie wsparcia dla amiibo. Może to być też nowe zadanie, które da doświadczonym graczom dodatkowy powód, aby zainteresować się remakiem. Tak czy inaczej, mało prawdopodobne, aby Nintendo zdradziło szczegóły z wyprzedzeniem, aby fani wiedzieli dokładnie, co nadchodzi. Zamiast tego oczekujcie, że twórcy zatrzymają to jako ostatnią niespodziankę.

Paper Mario: The Thousand-Year Door można zakupić cyfrowo w pre-orderze na Nintendo eShop za 249,80 złotych. Gra pojawi się 23 maja na Nintendo Switch.

Czy jesteście fanami serii Paper Mario? Jeśli tak, to jakie są Wasze oczekiwania wobec remaku gry Paper Mario: The Thousand-Year Door na Nintendo Switch?

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz