800px-Walpeach Design Instagram

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Wapeach: Niezrealizowane pomysły w świecie Super Mario

Każdy deweloper gier wideo z pewnością powie wam, że istnieje wiele świetnych pomysłów, które z różnych powodów są wykluczane z ich gier i nigdy nie ujrzą światła dziennego. Nintendo nie jest wyjątkiem, a z serią tak długotrwałą jak Super Mario wiecie, że istnieje skarbnica wykluczonych treści, która czeka, aby zostać odkryta.


Jeden taki koncept, o którym już wiemy, to Wapeach, czasem nazywana Warupichi. Była to postać, która była proponowana jako arcyrywalka dla Księżniczki Peach, podobnie jak Wario i Waluigi są arcyrywalami Mario i Luigi. Razem z Waluigim miała być wprowadzona w spin-offie zatytułowanym Mario Tennis, ale ostatecznie została porzucona przez twórcę serii, Shigeru Miyamoto w ostatniej chwili.
Walpeach Model Instagram 1

Chociaż nie miała rzeczywistej formy, fani serii Mario utrzymali ją przy życiu, tworząc fanarty i oryginalne projekty, wyobrażając sobie, jak mogła wyglądać. Na szczęście już nie musimy polegać na naszej wyobraźni, ponieważ twórca Waluigiego, Fumihide Aoki, niedawno udostępnił na swoim koncie Instagram koncepcyjne szkice oraz pełny model 3D Wapeach, dając nam pierwszy oficjalny wgląd w postać prawie 23 lata po jej powstaniu.

Koncepcyjne szkice udostępnione przez Aokiego przedstawiają Wapeach w pełnym stroju, stożkach tam, gdzie miałyby być jej uszy oraz masywnych czarnych butach. Jest kilka obrazów przedstawiających ją z różnych kątów, na jednym z nich trzyma rakieta tenisową, podczas gdy na innym trzyma topór. Na pytanie, dlaczego trzyma topór, Aoki mówi, że uważał, iż pomysł postaci będącej "uroczej i strasznej" był interesujący.
Walpeach Model Instagram 2

Aoki kontynuuje, ujawniając jeszcze więcej szczegółów na temat postaci, w tym pomysł, że miałaby być autorytetem, rozkazującym Wario i Waluigi. Również ujawnia, że chciał nawet stworzyć arcyrywala dla Yoshi, który byłby towarzyszem dla Wapeach. Miało to być stworzenie w postaci smoka z rogami i skrzydłami.

Co do powodu odrzucenia Wapeach, Aoki twierdzi, że ogólny pomysł na złowrogą wersję Księżniczki Peach prawdopodobnie był czymś, czego Nintendo i Miyamoto nawet nie chcieli brać pod uwagę, biorąc pod uwagę, jak niewinna i królewska była we wczesnych grach. Dzięki bardziej interesującym interpretacjom Peach, które widzieliśmy w filmie Mario i nadchodzącej grze zatytułowanej "Princess Peach: Showtime!", istnieje jeszcze szansa, że zobaczymy Wapeach w oficjalnej grze z serii Mario.
Walpeach Model Instagram 3

Co sądzicie o koncepcyjnych szkicach i modelu 3D Wapeach udostępnionych przez twórcę Waluigiego? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz