Switch TLOZ TOTK Screen 14.0

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Tears of the Kingdom: Jak Player 5 zdobył szczyt w mniej niż 41 minut

Speedruner ustanowił nowy rekord w grze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i nie spieszy się, żeby go poprawić.


Tears of the Kingdom oferuje setki godzin rozgrywki, ale dla niektórych zabawa polega na dotarciu do napisów końcowych jak najszybciej. Tak jest w przypadku Player 5, który właśnie zdołał przedrzeć się na sam szczyt sceny speedruningowej Tears of the Kingdom, pokonując grę w zaledwie 40 minut i 57 sekund.

To niesamowity czas. Możecie obejrzeć poniższy film, żeby zobaczyć, jak mu się to udało. Pamiętaj jednak, że film pokazuje kluczowe momenty z gry, w tym koniec. Jeśli nadal włóczysz się po Hyrule i odwracasz uwagę od głównej fabuły, to lepiej na razie trzymaj się od niego z daleka.Na stronie internetowej Speedrun.com, która śledzi wyniki speedrunerów, widać, że gracz na drugim miejscu uzyskał czas 41 minut i 47 sekund. To oznacza, że Player 5 wyprzedził konkurencję o całe 50 sekund.

Ten niski czas nie zajmuje wiele w praktyce, ale jest wynikiem tygodni, jeśli nie miesięcy pracy. Teraz, zadowolony ze swojego wysiłku, Player 5 nie kusi się, żeby spróbować szybszego końca.To chyba wszystko” - mówi gracz na filmie. "Myślę, że mogę to zakończyć na Tears of the Kingdom Any%.” Powtarza swoje zamiary, żeby skończyć na dziś, gdy odtwarzana jest końcowa scenka. Ktoś pyta jego o próbę zdobycia 40:56. “Mój błąd, nie sądzę, żeby mi się udało” - odpowiada. “Nie będę się starał.

Czy Player 5 zmieni zdanie i podejmie wyzwanie ponownie w przyszłości, okaże się. Ale to, co już osiągnął, jest niesamowite.

Ciekawostką jest, że rekord speedrunu dla Breath of the Wild wynosi obecnie 23 minuty i 42 sekundy. Oznacza to, że pomimo nowych zdolności Linka, takich jak Ascend, Fuse i Ultrahand, podróżowanie po tej wersji Hyrule jest, w porównaniu, znacznie dłuższym procesem. Niemniej jednak istnieje duża szansa, że w Tears of the Kingdom czekają na odkrycie triki, które pozwolą w przyszłości ukończyć sequel w szybszy sposób.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jest dostępne na Nintendo eShop w cenie 289,80 zł.

Co sądzicie o niesamowitym czasie, jaki udało się osiągnąć speedrunerowi Player 5 w grze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz