WiiU MarioMaker scrn02 E3.0

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Super Mario Maker: Niemożliwy poziom został pokonany

Gracze Super Mario Maker w końcu to zrobili. Pokonali każdy poziom, który został przesłany do oryginalnej gry, zanim serwery zostały wyłączone. Ale jest pewien haczyk. Okazuje się, że zwycięstwo osiągnęli już tydzień temu. Twórca ostatniego stojącego poziomu ujawnił, że był on fałszywy.


Do dzisiaj wydawało się, że ostatnim poziomem, który pozostał, był “Trimming the Herbs”. Jest to absurdalnie trudny etap, który trwa tylko kilka sekund. Wymaga jednak niemal nadludzkiej precyzji do ukończenia. Właściwie, wymagał więcej niż “prawie” nadludzkich umiejętności. Ahoyo, oryginalny twórca poziomu, ujawnił dziś, że został on przesłany za pomocą technik speedrun wspomaganych narzędziami, które pozwoliły mu oczyścić etap i przesłać go bez faktycznego udowodnienia, że człowiek może go pokonać.


Niektórzy członkowie Team 0% już podejrzewali, że poziom mógł zostać przesłany w nielegalny sposób. Team 0% to grupa, która starała się pokonać wszystkie poziomy Super Mario Maker przed zamknięciem serwerów 8 kwietnia. Jednak wybitni członkowie grupy dość szybko odrzucili ten pomysł. Szczególnie, że środki do stworzenia TAS dla Wii U najwyraźniej nie istniały.

Okazuje się, że te narzędzia naprawdę istniały. “Ktoś napisał do mnie wiadomość o TAS, nad którym pracował dla Wii U mówi Ahoyo w wiadomości opublikowanej na Discordzie Team 0%. W przesłanym przez nich filmie wydawało mi się, że to działa. Ale powiedzieli mi, że porzucają projekt. TAS został odtworzony przez mojego przyjaciela po dwóch dniach tworzenia. W ten sposób Trimming the Herbs zostało przesłane za pośrednictwem tego narzędzia.

Przykro mi z powodu zamieszania, które spowodowało to w społeczności. Żałuję całego zamieszania, ale przynajmniej było to interesujące” mówi Ahoyo. “Jednak na końcu najważniejsza jest prawda. Gratulacje dla Team 0% za ich zasłużone osiągnięcie! Super Mario Maker jest oczyszczone, a ‘The Last Dance’ było ostatnim poziomem!Rzeczywiście, społeczność świętuje ostatnie przejście “The Last Dance” przez gracza o nazwie Yamada. To jest ostateczne zwycięstwo nad Super Mario Maker. To jest niesamowite osiągnięcie. Szczególnie biorąc pod uwagę, ile etapów zostało na początku projektu. I jak blisko wszystko ostatecznie doszło do ostatecznego terminu, 8 kwietnia.

Ale rzecz w tym, że Trimming the Herbs nie był jedynym poziomem TAS, który przesłał Ahoyo. Narzędzie zostało również użyte do przesłania etapu o nazwie “Bombs5”. Jest to poziom, który gracze ludzcy zdołali przejść legalnie. Wielu graczy jest teraz zdeterminowanych, aby kontynuować próby przejścia “Trimming the Herbs” aż do ostatniej chwili. W końcu, jakie mogą być lepsze prawa do chwalenia się, niż bycie tym, który pokonał niemożliwy poziom w Super Mario Maker?

Czy uważacie, że powinny istnieć jakieś zasady dotyczące przesyłania poziomów w Super Mario Maker, aby zapobiec sytuacjom, jak ta z Ahoyo? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz