sonic-superstars-review quh5.1200

Właściciel zdjęcia: SEGA

Sonic Superstars: Dlaczego Sega nie spełniła oczekiwań sprzedaży?

Podczas sesji Q&A Segi dotyczącej wyników finansowych za trzeci kwartał firma w końcu przyznała, że wydanie Sonic Superstars w tym samym momencie gdy Nintendo wydaje własne Super Mario Bros. Wonder, prawdopodobnie nie było najlepszym pomysłem. Chociaż oczywiście, nie wspomina o flagowcu Nintendo z nazwy.


Sonic Superstars kosztuje więcej niż Super Mario Wonder na cyfrowych platformach sprzedaży. Gra została przyjęta dość dobrze po premierze. Otrzymała solidną ocenę 8/10. Jednak biorąc pod uwagę entuzjastyczne recenzje “Super Mario Wonder”, nie jest zaskoczeniem, że platformówka Segi nie spełniła oczekiwań. Warto również wspomnieć o filmie “The Super Mario Bros. Movie”. Film wygenerował duże zainteresowanie wcześniej w tym roku. To również mogło wpłynąć na wyniki Sonic Superstars.

Kiedy zapytano, jak Sega oceniłaby wyniki “Sonic Superstars”, firma odpowiedziała:

Mimo że gra “Sonic Superstars” generalnie została dobrze przyjęta przez graczy, moment jej premiery zbiegł się z premierą konkurencyjnych tytułów w tym samym gatunku. Sprzedaż gry była niższa od początkowych prognoz. Strategiczne rozszerzenie IP Sonic idzie dobrze. Będziemy kontynuować prace nad zwiększeniem powtarzalnej sprzedaży tego tytułu.

Oczywiście trzeba przyznać, że kiedy data premiery dużego tytułu jak “Sonic Superstars” jest już ustalona, wymagałoby to znaczących zmian, aby ją przesunąć. Mimo to, na pewno można było tego uniknąć.

Firma również broniła swojej decyzji o wydaniu “Sonic x Shadow Generations” później w tym roku. Pytanie sugerowało, czy szybkie wydawanie kolejnych tytułów Sonic mogłoby zaszkodzić marce.

Niedawno ogłoszony “SONIC X SHADOW GENERATIONS” ma zostać wydany w momencie, gdy trzecia część filmu. Pozycjonujemy go jako ważny tytuł w naszej strategii transmedialnej. W ramach serii rozwijamy również tytuły o różnorodności gatunków. Wierzymy, że kluczem do naszej strategii jest to aby rozszerzyć to IP, jest ciągłe dostarczanie jego uroku.

Oczywiście, werdykt na temat Sonic X Shadow Generations nadal jest nieznany. Przynajmniej możemy zobaczyć strategię, która za tym stoi.

Co sądzicie o logice Segi stojącej za wynikami sprzedaży Sonic Superstars? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz