Tears of the Kingdom Shrine map header.0

Właściciel zdjęcia: Nintendo

SmallAnt vs. Tears of the Kingdom - Gra bez kluczowych przedmiotów

Gracz Legend of Zelda: Tears of the Kingdom przekonał się na własnej skórze, że nie jest możliwe ukończenie gry bez użycia kluczowych przedmiotów.


Od momentu premiery Tears of the Kingdom, gracze podejmują się wyzwania na różne sposoby. Niektórzy biegną na sam koniec w rekordowym czasie, inni wykorzystują nowe zdolności Linka, tworząc dziwaczne i cudowne wynalazki do eksploracji Hyrule. Teraz jeden z graczy postanowił ukończyć grę bez korzystania z kluczowych przedmiotów, co sprawia, że wiele obiektów i umiejętności, takich jak paralotnia czy Purah Pad, stają się bezużyteczne.

Gracz SmallAnt podzielił się swoją próbą na YouTube, a jak pokazuje nagranie, sytuacja staje się trudna dość szybko, gdy jednym z pierwszych zadań gracza jest zdobycie kluczowego przedmiotu, Purah Pad.Gra próbuje mnie zmusić do oszukiwania od razu, ale nie pozwolę sobie na to” - mówi streamer, schowawszy urządzenie i kontynuując dalszą grę bez jego użycia.Niestety dla gracza, to wyzwanie oznacza, że umiejętności takie jak Ultrahand, Ascend i Fuse również są niedostępne, co sprawia, że nawigacja po Hyrule i ukończenie świątyń staje się znacznie bardziej problematyczne. Niemniej jednak, dzięki kreatywnemu myśleniu, w tym strategicznie umieszczonym bombom, miksturkom prędkości i nieskończonemu błędowi wysokości, udaje mu się pokonać wiele sytuacji, które normalnie wymagałyby użycia jednego z kluczowych przedmiotów lub innego.

Udało się przejść przez Great Sky Island, ale nieszczęście nadchodzi, gdy po 6 godzinach i 22 minutach ich postęp zostaje zatrzymany przez zamknięte drzwi w Temple of Time. Aby otworzyć te drzwi, SmallAnt potrzebuje kolejnego Heart Container, który można wymienić na cztery Light of Blessings przy pobliskiej Statui Bogini.

Problem polega na tym, że Light of Blessings to kluczowe przedmioty, a zdobycie Heart Container oznacza, że muszą być użyte, co prowadzi do niepowodzenia w wyzwaniu. Gracz stwierdził: “Myślę, że to już koniec.” Obecna wiedza wskazuje, że pokonanie Łez Królestwa bez kluczowych przedmiotów jest niemożliwe.

Chociaż nie odniósł sukcesu w swojej próbie, metody, których używa do ukończenia różnych wyzwań Great Sky Island, są genialne, a pełny film z pewnością warto obejrzeć - na szczęście często pomija tysiące błędów wysokościowych wymaganych podczas tego wyzwania.

Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jest dostępne cyfrowo w eShopie w cenie 289,80 zł.

Czy uważacie, że ukończenie gry Legend of Zelda: Tears of the Kingdom bez użycia kluczowych przedmiotów to naprawdę możliwym wyzwaniem? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz