3DS-Wii-U-Online 10-04-23

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Rozwiązanie dla właścicieli konsol 3DS i Wii U - Przenieś saldo eShop na Switcha

Nintendo ogłosiło, że zakończy działanie funkcji online dla oprogramowania 3DS i Wii U, co będzie monumentalnym końcem ery dla ósmej generacji konsol Nintendo. Ogłoszenie to zostało opublikowane w mediach społecznościowych, gdzie w oficjalnym oświadczeniu prasowym szczegółowo opisano, które konsole zostaną dotknięte tym działaniem i udostępniono graczom stronę pomocy dotyczącą ich niezużytego salda w Nintendo eShop przypisanego do ich portfeli.


Wiosną 2023 roku Nintendo ogłosiło, że zakończy działanie funkcji online dla oprogramowania 3DS i Wii U. W dniu 24 stycznia 2024 roku podano informację uzupełniającą. Funkcje te obejmują „wspólną grę online, rankingi internetowe i dystrybucję danych”, które mogą zostać wcześniej wyłączone, jeśli nieoczekiwane zdarzenie utrudni utrzymanie funkcjonalności online.

Zgodnie z informacją podaną przez wydawcę, wszystkie funkcje online oraz inne funkcjonalności zostaną wyłączone dla konsol Nintendo 3DS i Wii U 8 kwietnia 2024 roku i 9 kwietnia 2024 roku. Dotkniętymi konsolami będą: New Nintendo 3DS, New Nintendo 3DS XL, New Nintendo 2DS XL, Nintendo 3DS, Nintendo 3DS XL, Nintendo 2DS, Wii U Deluxe i Wii U.


Właściciele mają czas do 11 marca 2024 roku / 12 marca 2024 roku, aby połączyć całe niewykorzystane saldo portfela eShop, łącząc je z kontem Nintendo, które można wykorzystać na konsoli Nintendo Switch. Jeśli właściciele nie będą posiadać konsoli Nintendo Switch do wyznaczonego terminu, mogą utworzyć konto Nintendo i połączyć te środki, aż będą mogli je połączyć z konsolą Switch.

Właściciele konsol będą mogli nadal grać w gry offline, ale niektóre usługi, takie jak Poké Transporter i Pokémon Bank, mogą nadal działać online; jednakże, mogą one przestać oferować funkcje online. Podobnie, StreetPass będzie nadal dostępny po wyłączeniu usług online, o ile nie jest to funkcja online; jednakże, nie można tego powiedzieć o SpotPass ze względu na wykorzystanie przez tę funkcję możliwości online.

Jeśli chodzi o usługi online z gier firm trzecich, gracze powinni skonsultować się z wydawcami, aby uzyskać więcej informacji, ponieważ wszystkie usługi online dla ich gier pierwszej partii zostaną zakończone, ale zaznaczono, że jest kilka “wyjątków”. Według Nintendo, gracze będą mogli pobrać swoje dane aktualizacji i ponownie zainstalować wcześniej zakupione gry i DLC z eShop, ale prawdopodobnie będą mieli na to czas do kwietnia 2024 roku.

Czy uważacie, że przeniesienie niezużytego salda eShop na konto Nintendo Switch to dobra decyzja? Czy planujecie skorzystać z tej możliwości? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz