Final-Fantasy-VI

Właściciel zdjęcia: Square Enix

Pracownicy Square Enix chcą zobaczyć remake Final Fantasy VI

Mamy już Final Fantasy Vi na współczesnych konsolach dzięki Pixel Remaster, ale co by się stało, gdyby Square Enix zdecydowało się na stworzenie od nowa ukochanej gry RPG z 1994 roku? Wygląda na to, że niektórzy pracownicy studia chcieliby to zobaczyć, jak twierdzi wiceprezes i producent Final Fantasy VII Remake, Yoshinori Kitase.

W celu uczczenia 35. Rocznicy serii Final Fantasy, Square Enix zorganizowało dyskusję (na platformie YouTube) na temat Pixel Remasterów i franczyzy, w której wzięli udział Kitase, „ojciec Final Fantasy” Hironobu Sakaguchi oraz artystka Kazuko Shibuya. Podczas rozmowy Kitase poruszył kwestię remake’u Final Fantasy VI: 


Jasnym jest, że klasyczna gra SNES jest równie ukochana przez pracowników Square Enix, jak i przez licznych fanów serii na całym świecie. Oczywiście, ta rozmowa nie oznacza niczego pewnego, ale jak mógłby wyglądać remake Final Fantasy VI? Osobiście fani chcieliby go zobaczyć w formacie HD-2D, ale biorąc pod uwagę ogromne zmiany, jakie Square i Kitase wprowadzili w Remake’u Final Fantasy VII, wszystko jest możliwe.

Sakaguchi kontynuuje komentarz Kitase’a, mówiąc, że byłoby trudno zrealizować grafikę komputerową (CG), ponieważ trzeba byłoby dokonać wielu zmian w grze opartej na pikselach, aby przekształcić ją w wpis CG/3D, włączając w to elementy fabuły. Ale wydaje się, że Sakaguchi także pragnie remake’u Final Fantasy VI, mówiąc „Czy nie wydasz go wcześniej?” chyba, że odnosi się do Final Fantasy VII Rebirth, który kilka tygodni temu zrobił furorę na Summer Game Fest 2023 i ma zostać wydany w 2024 roku. 

Square Enix było dosyć zajęte w ostatnich latach, a to wywiad pojawił się tylko na kilka dni przed premierą kolejnego głównego tytułu serii Final Fantasy – Final Fantasy XVI, który będzie wyłącznie dostępny na PS5. Jeśli chodzi o gry na Switcha, już widzieliśmy wspomniane Pixel Remastery, Octopath Traveler II, Paranormasight i Theatrhythm. Nadchodzi jeszcze Infinity Strash: Dragon Quest The Adventure of Dai, a krąży wiele innych plotek na temat remake’ów remasterów i innych projektów. 

Poniżej możecie obejrzeć pełną dyskusję, chociaż w chwili pisania tego tekstu dostępna jest tylko w języku japońskim. 

Czy chcielibyście zobaczyć remake Final Fantasy VI? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Super Mario 3D World + Browser's Fury w sklepach od 229.00zł
Electro.pl
229.00zł
Sprawdź
Media Expert
229.00zł
Sprawdź
Avans.pl
229.00zł
Sprawdź
Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz