H2x1 generic WiiU image1280w

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Ostatnia gra na Wii U kosztowała kolekcjonera 320 dolarów

Ponad dekadę po premierze konsoli Nintendo Wii U oddany fan Nintendo w końcu zebrał ostatnią grę do swojej fizycznej kolekcji Wii U. Mimo, że Wii U okazało się komercyjną porażką, Nintendo zdobyło cenne opinie i pomysły, które okazały się niezbędne dla sukcesu konsoli Nintendo Switch. 
 

Wii U to ósma generacja konsol, następca konsoli Wii. Wii było fenomenem i sprzedało się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jednak Wii U nie zdołało powtórzyć sukcesu Wii, a sprzedaż szybko spowolniła w kilka lat po premierze konsoli pod koniec 2012 roku. Sprzedano tylko 13,56 miliona egzemplarzy Wii U, a Nintendo już w 2016 roku zaczęło odwracać uwagę od tej konsoli, skupiając się na rozwoju konsoli Nintendo Switch. W marcu 2017 roku The Legend of Zelda: Breath of the Wild stało się tytułem startowym dla Nintendo Switch i ostatnim tytułem pierwszej partii gier na Wii U. Ponadto kilka innych gier Wii U dołączyło do biblioteki Switch, w tym Mario Kart 8 Deluxe i New Super Mario Bros U. Deluxe.

Paul Weber, użytkownik TikToka i kolekcjoner gier wideo, pomyślnie zdobył 189 tytuł potrzebny do skompletowania swojej fizycznej kolekcji gier Wii U. W nowym filmie na TikToku, Paul opowiedział o podróży ku zdobyciu ostatniej gry na Wii U, którą jest The Book of Unwritten Tales 2. Fizyczna wersja gry The Book of Unwritten Tales 2 na Wii U jest bardzo rzadka, dlatego Paul musiał udać się do sklepu Retro Jakes w Richmond, w stanie Indiana, aby zakupić grę, gdy ta była dostępna. Fizyczne wydanie gry The Book of Unwritten Tales 2 kosztuje 320 dolarów (ok. 1303 zł), ale Paul z radością zapłacił tę cenę, aby ukończyć swoją kolekcję Wii U. 

@thepaulweber Replying to @Cornswable fn code in bio Every ending is a other beginning #wiiu #gamingontiktok ♬ Wii Shop Channel Trap - OSRSBeatz

Paul zauważa, że początkowo rozpoczął serię filmów na TikToku, aby promować lokalne sklepy z retro grami. Wygląda na to, ze seria na TikToku pomogła podgrzać chęć Paula do kolekcjonowania gier wideo, co doprowadziło do zakupu i dodania ostatniej gry na Wii U do jego kolekcji. Wideo na TikToku daje wgląd w ogromną kolekcję fizycznych gier na Nintendo Switch użytkownika, a Paul zdradza, że szykuje się kolejna seria filmów na TikToku. 

Mimo, że Wii U nie odniosło komercyjnego sukcesu, niektórzy fani Nintendo wciąż cenią tę konsolę i jej bibliotekę gier. Kolekcja Wii U Paula jest imponującym osiągnięciem, które będzie trudniejsze do powtórzenia, ponieważ fizyczne tytuły na Wii U stają się coraz rzadsze i droższe. Fani Nintendo, którzy chcą kupić fizyczną grę na Wii U, mogą rozważyć wybór wersji na Switch, jeśli jest dostępna. 

Podczas czerwcowego Nintendo Direct z 21 czerwca ogłoszono, że wkrótce pojawią się kolejne gry z serii Mario, w tym następca serii Super Mario Bros. z Wii i Wii U. Super Mario Bros. Wonder to nowa gra 2D z serii Super Mario na Switcha z nowymi power-upami i grywalnymi postaciami, w tym Księżniczką Daisy. Fani Nintendo mogą również czekać na długo oczekiwaną remake gry Super Mario RPG jeszcze w tym roku.

Czy macie w swojej kolekcji jakieś rzadkie gry, które ciężko zdobyć?  Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych ,ediach społecznoscowcych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz