1280x720  10

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Muzeum Nintendo: Opóźnienie otwarcia

W 2021 roku Nintendo ogłosiło, że buduje obiekt w stylu muzeum. Był on wtedy nazywany “Galerią Nintendo”. Znajduje się on na terenie zakładu Uji Ogura w Kioto. Oczekiwano, że budowa zostanie zakończona w marcu 2024 roku. Prace budowlane na miejscu wydawały się być na dobrej drodze, patrząc z zewnątrz. Od tego czasu obiekt otrzymał oficjalną nazwę - Muzeum Nintendo. Wygląda jednak na to, że muzeum nie zdąży zakończyć prac w wyznaczonym terminie. Spóźnienie może wynieść około miesiąca.


Zawiadomienie o budowie wyświetlane na stronie, jak uchwycono poniżej przez @hanayohaneNEKO na Twitterze. Teraz podana jest data zakończenia prac na 30 kwietnia. Nie jest wiadome, jak długo ta aktualizacja jest dostępna. Wygląda jednak na to, że muzeum nie będzie gotowe na koniec marca.


Kiedy projekt został po raz pierwszy ogłoszony, oczekiwano, że zostanie zakończony w ciągu roku fiskalnego 2023 Nintendo. Rok ten kończy się w marcu. To nie jest duże opóźnienie.

Szczegóły dotyczące tego, co będzie na wystawie są na razie skąpe. Wcześniejsze informacje prasowe mówiły o zamiarze podzielenia się z publicznością “historią i filozofią rozwoju produktów”.

Historyczne produkty Nintendo zostaną zaprezentowane, a eksponaty i doświadczenia będą dostępne...

To jest ekscytujące dla wielbicieli Nintendo. Jesteśmy ciekawi, jak firma będzie podkreślać swoje dziedzictwo tworzenia gier. Różne parki Super Nintendo World robią świetną robotę, ożywiając Królestwo Grzybów za pomocą atrakcji i zabaw. Mamy nadzieję na wystawy, które pozwolą nam zagłębić się w historię sprzętu i rozwoju. Chcielibyśmy poznać ludzi, którzy stworzyli niektóre z najwspanialszych gier wideo wszech czasów.

Jak myślicie, co będzie na wystawie w Muzeum Nintendo? Czy będą tam grywalne prototypy? A może będą prezentowane tam warianty sprzętu przed premierą? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz