Miyamoto-Cover

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Miyamoto o Przyszłości: Kto Zajmie Jego Miejsce?

Super Mario Bros. Wonder i film Super Mario Bros. należą do wspaniałych osiągnięć Nintendo w 2023 roku, Shigeru Miyamoto jest bardzo utalentowany, ale nie planuje jeszcze zakończyć swojej kariery. Raczej legendarny twórca martwi się tym, co powinno się stać, gdyby jego ciało kiedyś zawiodło. Na szczęście Miyamoto wydaje się wierzyć, że jego dzieła przerosły go i chce być zapamiętany jako ich twórca, ponieważ nadal się rozwijają.


Miyamoto podzielił się tymi sentymentami w ostatnim wywiadzie dla The Guardian. Gdy zapytano go o emeryturę, Miyamoto powiedział, że nie poświęca temu zbyt wiele czasu w tej chwili. Z drugiej strony, bardzo martwi się tym, co się stanie, jeśli coś niefortunnego wykluczy go z gry.

Więcej niż o emeryturze myślę o dniu, w którym upadnę” - wyjaśnił Miyamoto. “W dzisiejszych czasach trzeba myśleć o rzeczach w pięcioletniej perspektywie, więc myślę o tym, komu mogę przekazać swoje dzieła, na wypadek gdyby coś mi się stało."

Super Mario Bros. Wonder wydaje się polegać w dużej mierze na pomysłach młodszych talentów i ich pomysłach, które wprowadzają odświeżenie do formuły Mario. Nintendo z pewnością nadal ma swoich weteranów, ale wydaje się również budować dużą pulę nowych talentów, aby kontynuować swoje kultowe franczyzy. W tym celu Miyamoto podzielił się, że czuje, że Mario i jego inne kreacje Nintendo przerosły jego własność. Chce po prostu, aby ludzie pamiętali rolę, jaką odegrał.

"Jest scena w Iron Manie, w której prezydent idzie do swojej własnej firmy, a strażnik nie pozwala mu wejść, a on wskazuje na portret i mówi: “To ja!”" - żartował Miyamoto. “Ale naprawdę mam nadzieję, że zespoły, z którymi pracuję, przynajmniej pamiętają mnie jako twórcę tych rzeczy!

Nie ma wątpliwości, że Miyamoto zawsze będzie pamiętany, ale wydaje się, że twórca Mario ma w sobie jeszcze sporo ambicji. Po wspaniałym 2023 roku dla Nintendo i przed nami ekscytujący 2024 rok, bądźcie czujni na to, co przyniesie kolejny rok od tego dewelopera!

Jakie są Wasze oczekiwania co do przyszłości twórczości Shigeru Miyamoto i nowych projektów od Nintendo w 2024 roku? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz