06fe6e435c53df4c0a00

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Kulisy tworzenia pierwszego RPG z Mario

Zanim Super Mario RPG ukazało się na konsoli Super Nintendo, zespół deweloperski w Square wymyślił wiele pomysłów, z których wiele ostatecznie zostało odrzuconych. Gra stanowiła pierwszy krok Mario w gatunek RPG, więc jednym z wyzwań dla twórców było dopasowanie postaci do tego typu świata. W wątku na Twitterze były deweloper Square, Jiro Mifune, opowiedział o tym, jak "czuł się niekomfortowo, widząc Mario z mieczem i w zbroi, co było standardem w RPG-ach w tamtym czasie". Zamiast tego Mifune stworzył projekty zainspirowane Trzema Muszkieterami.


Szkice zostały stworzone w 1994 roku, dwa lata przed premierą Super Mario RPG. Co ciekawe, w szkicach znajdują się projekty Mario, Peach, Bowsera, Luigiego i Wario. Podczas gdy Mario, Peach i Bowser stali się grywalnymi postaciami w finalnej grze, Luigi i Wario nie zostali uwzględnieni. Zdjęcia niektórych z tych projektów można znaleźć w osadzonych poniżej tweetach.


Zamiast korzystać z postaci Luigiego i Wario, Square wprowadziło do gry Super Mario RPG dwie oryginalne postacie o imionach Geno i Mallow. Na jednym ze szkiców udostępnionych przez Mifune, możemy rzucić okiem na wczesny projekt postaci Mallow, gdzie wygląda dużo bardziej jak żaba niż w samej grze!

Motyw Trzech Muszkieterów nie był jedynym odrzuconym pomysłem, który pojawił się u Mifune. W Super Mario RPG, Mario i Bowser współpracują przeciwko nowemu zestawowi wrogów. Wydaje się, że ten pomysł był wczesnym motywem, a Mifune wymyślił Królestwo Ślimaków, które miało najechać Królestwo Grzybów, by porwać Księżniczkę Peach. Katalizatorem dla wydarzeń w grze miał być złoczyńca o imieniu Enigma Slugnid. Jednak podjęto decyzję o stworzeniu złoczyńców zainspirowanych nie ślimakami i skorupiakami, lecz bronią.


Pomimo że te projekty zostały stworzone przed premierą wersji Super Nintendo gry Super Mario RPG, niedawno ukazał się remake tej gry na konsolę Nintendo Switch. Nowa wersja jest stosunkowo wierna oryginałowi, oferując kilka zmian i ulepszeń. Odbiór krytyków względem remaku był bardzo pozytywny, z niektórymi zauważającymi, że wprowadzone zmiany czynią go najlepszym sposobem na granie w tę grę.

W związku z premierą gry, Nintendo Switch Online udostępnia fale ikon profilu opartych na Super Mario RPG. Pierwsza z tych fal została wydana wcześniej w tym miesiącu, a ostatnia stała się dostępna dzisiaj. Subskrybenci mogą uzyskać ikony oparte na grywalnej obsadzie gry, a także na przeciwnikach w grze, takich jak Axem Rangers. Ostatnia fala będzie dostępna do zgarnięcia do 7 grudnia.

Super Mario RPG jest dostępne na Nintendo eShop w cenie 249,80 zł.

Co sądzicie o tych projektach koncepcyjnych dla Super Mario RPG? Czy graliście już w tę grę na Nintendo Switch? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz