553dda94566b2159ea1b8d75635017c8

Właściciel zdjęcia: Bundesverband Interaktive Unterhaltungssoftware

Gamescom 2024 bez udziału Nintendo

W zeszłym roku, Nintendo uczestniczyło w Gamescom 2023. Firma miała coś ważnego do pokazania uczestnikom za zamkniętymi drzwiami. Chociaż nigdy nie zostało to oficjalnie potwierdzone, wydaje się, że to było pierwsze miejsce gdzie wybrane osoby z prasy o grach miały okazję zobaczyć następcę Nintendo Switch. Urządzenie najwyraźniej uruchamiało bardziej imponującą wersję gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Nintendo było bardzo skryte względem swoich planów na resztę roku. Wydaje się, że Gamescom nie będzie jednak częścią tych planów. Nintendo potwierdziło swoją nieobecność w oświadczeniu przekazanym do Games Wirtschaft.


Gamescom to centralne wydarzenie dla Nintendo w kalendarzu imprez. Jednak w tym roku, po starannym rozważeniu, zdecydowaliśmy się nie uczestniczyć w Kolonii. Zamiast tego, gracze mogą wypróbować gry na Nintendo Switch w ramach innych ogólnokrajowych wydarzeń” - czytamy w oświadczeniu.

Oczywiście, nieobecność Nintendo na Gamescom wywołała wiele pytań na temat planów firmy na resztę tego roku. Firma ogłosiła tylko trzy gry na resztę 2024: Endless Ocean Luminous, Paper Mario: The Thousand-Year Door i Luigi’s Mansion 2 HD. Wszystkie te gry zostaną wydane między początkiem maja a końcem czerwca. Plotki mówiły, że następna konsola Nintendo miała zostać wydana w drugiej połowie 2024 roku, jednak najwyraźniej zostało to przesunięte na początek 2025 roku. Jeśli to prawda, nie mamy pojęcia, czego jeszcze można oczekiwać od Nintendo, aby wypełnić lukę w sezonie świątecznym. Nie wiemy też, kiedy Nintendo publicznie ujawni swój nowy system.

To nie jest niczym niezwykłym, że Nintendo milczy na temat nadchodzących gier. Super Mario Bros. Wonder i Super Mario RPG były dwoma z największych premier firmy w 2023 roku. Obie gry nie zostały ogłoszone do czerwca, a ich premiery miały miejsce odpowiednio w październiku i listopadzie. Biorąc to pod uwagę, bardzo możliwe, że Nintendo ma kilka ogłoszeń gier na Switcha, które zostaną zrobione w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Pełne ujawnienie tak zwanego “Switch 2” nastąpi później. Czerwiec i wrzesień to tradycyjnie miesiące, w których odbywają się prezentacje Nintendo Direct. Nie byłoby więc zaskakujące, gdybyśmy zobaczyli to samo w tym roku.

Możliwe, że Nintendo zakończy rok 2024 długo oczekiwaną grą Metroid Prime 4. Możemy też zobaczyć bardzo oczekiwane remastery, takie jak Zelda: The Wind Waker HD i Twilight Princess HD. Potem być może Pokémon Legends Z-A na początku 2025 roku, tuż przed premierą Switch 2 w marcu. Wszystko to jest tylko spekulacją, ale miałoby to sens. Pomogłoby to wypełnić harmonogram, gdy deweloperzy, tacy jak Nintendo EPD i Next Level Games, skupiają się na tytułach dla nowego systemu.

Jak myślicie, kiedy zobaczymy premierę Nintendo Switch 2? Jakie gry pojawią się na Switchu w 2024 roku? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz