Switch SuperMarioRPG scrn 02.0

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Fujioka: "Chciałbym stworzyć kolejne Mario RPG'"

Oryginalne Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars zostało wydane w 1996 roku i pozostaje jedną z najważniejszych gier wideo na konsoli SNES oraz w historii serii Mario. Była to pierwsza gra, która umieściła Mario w środowisku RPG, umożliwiła grę postaciami Peach i Bowser, była unikalną współpracą między Nintendo a Square, i wiele więcej! Przesuwając się w czasie do niedawna, pojawił się remake na konsolę Nintendo Switch, który cieszy się dobrą opinią wśród graczy od tamtej pory. Niemniej jednak jeden z oryginalnych członków zespołu pracującego nad grą na SNES powiedział, że chce wrócić do tego świata i zrobić z nim coś więcej.


Konkretnie chodzi o reżysera Super Mario RPG Chihiro Fujiokę, który nie pracował nad remakiem. Rozmawiał z Minnmax i ujawnił, że chociaż pracował nad innymi grami RPG z Mario od czasów klasycznej wersji na SNES, chciałby stworzyć prawdziwą kontynuację ukochanej gry: 

"W mojej karierze brałem udział w wielu grach, i wiesz chciałbym, aby moją ostatnią była kolejna gra RPG z Mario, jeśli to możliwe", stwierdził Fujioka. "Myślę, że Mario & Luigi jest fajne, ale chciałbym wrócić i stworzyć Mario RPG, gdzie kontrolujesz tylko Mario.

W wywiadzie wspomniał również, że może mieć pomysły na to, jak chciałby, aby to się potoczyło, więc wyraźnie to nie jest tylko "pobożne życzenie". Jest gotów działać i zabrać się do pracy. To szczerze mówiąc trochę zagadkowe, dlaczego kontynuacja nie zaszła na N64 ani nawet na SNES, ale biorąc pod uwagę, że w projekcie zaangażowane były różne strony i sprawy rozwijały się bardziej, niż tytuł wskazywał, możliwe, że po prostu nie była to odpowiednia chwila. 

Jednakże, biorąc pod uwagę, że remake zdobył ogromne uznanie krytyków, zdobył miłość fanów i być może odniósł duże sukcesy od czasu premiery, Nintendo może być skłonne ponownie zanurzyć się w tej wersji świata Mario. Dodatkowo, remaster Paper Mario: The Thousand-Year Door pojawi się w przyszłym roku na Switchu, a jeśli ta gra odniesie sukces, Nintendo z pewnością rozważy powrót Mario do przestrzeni RPG dla nowych przygód. 

Jakie są Wasze oczekiwania wobec ewentualnej nowej gry RPG z Mario, szczególnie jeśli Chihiro Fujioka miałby w nią zaangażować się? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz