capcom-town-1686578643550.jfif

Właściciel zdjęcia: Capcom

Capcom Town - Mekka dla fanów gier komputerowych

Capcom uruchomiło piękną stronę internetową z okazji 40. rocznicy. Strona celebruje historię firmy, udostępnia także prace artystyczne i dokumenty projektowe oraz stanowi centrum dla niektórych największych tytułów dewelopera. 


Capcom Town jest pełne kolorów, postaci i muzyki chiptune, co może sprawić, że każdy, kto kiedykolwiek grał, widział lub słyszał o jakimkolwiek tytule Capcom, poczuje się trochę podekscytowany. Miasteczko jest podzielone na obszary przypisane do określonych serii gier – na przykład Street Fighter ma dojo (japońskie miejsce treningów) w prawym górnym rogu, podczas gdy Monster Hunter zajmuje przestrzeń przed gigantyczną maszyną arcade. 

Możecie również zajrzeć do C.M.D Museum, aby zobaczyć prace artystyczne z wielu najlepszych tytułów Capcom – są tam niepublikowane dotąd koncepcje gier, wysokiej jakości arty postaci, do których wcześniej nie mieliśmy dostępu oraz dokumenty projektowe dotyczące oryginalnego Mega Mana, Ace Attorney i Street Fighter II. W zasadzie jest to piękny sen dla archiwistów. 

Pamiętajcie również o wspomnianej wcześniej automatu arcade. Znajdziecie tam kilka gier retro, w które możecie zagrać – wśród nich Mega Man, Mega Man 2, Mega Man X, Street Fighter II i Final Fight. Możecie je ograć po angielsku lub japońsku. Możecie również przeczytać instrukcje do tych gier i przyjrzeć się kartridżom. 

Ostatnią rzeczą, na którą chcielibyśmy zwrócić uwagę, są Wybory Capcom – aktualnie możecie głosować na najbardziej znany ruch w grze Street Fighter II, Hadouken lub Shoryuken. Jeśli weźmiecie udział w głosowaniu, otrzymacie dostęp do bardzo fajnych tapet z Capcom Town na telefon i komputer. 

Jeśli chcecie odwiedzić Capcom Town, udajcie się już teraz na stronę internetową i zanurzcie sie w nostalgii. 

Wczoraj Capcom zorganizowało swoje letnie show, chociaż nie było zbyt wiele ogłoszeń dotyczących Nintendo Switch, otrzymaliśmy demo nadchodzącego remasteru Ghost Trick: Phantom Detective oraz ogłoszenie Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy. 

Co sądzicie o Capcom Town? Czy chcielibyście, żeby więcej studiów gier organizowało takie akcje? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz