sara-kurfess-jqpRECmiNEU-unsplash

Właściciel zdjęcia: Unsplash / Sara Kurfeß

Aktualizacje zakazanych słów na Nintendo Switch

Ostatnia aktualizacja konsol Nintendo Switch, Switch Lite i Switch OLED wprowadziła nowe słowa, które są zakazane w rodzinie tych konsol. Jeśli jeszcze o tym nie wiecie, Nintendo zawsze miało określoną listę słów, których nie wolno używać na swoich platformach. Ze względu na nieustanny rozwój języka, firma Nintendo musi często aktualizować tę listę, aby nadążyć za zmieniającymi się czasami. Teraz ten trend pojawia się ponownie, chociaż słowa, które zostały teraz zakazane, są nieco niejasne.


Zauważone w mediach społecznościowych przez kopacza danych na temat Switcha o nazwie @OatmealDome, najnowsza aktualizacja oprogramowania dla konsol Nintendo Switch wprowadziła nową grupę słów, które nie są już dozwolone na tych konsolach. Tym razem większość słów zakazanych na Switch dotyczy konkretnych regionów. Obejmuje to różne japońskie zwroty związane z "zabijaniem" i inne, które rzekomo miały związek z nazizmem. Być może najdziwniejszym słowem, które zostało zakazane, jest jednak "lepra", które wydaje się być holenderskim słowem na chorobę trąd. Trochę zagadkowe jest, dlaczego akurat to konkretne słowo zostało wybrane do zakazania na Switchu, ale cóż, teraz tak właśnie jest.Przechodząc dalej, użytkownicy Switcha z pewnością będą nadal widzieć nowe aktualizacje tego rodzaju, które dodają nowe słowa i zwroty do obecnej listy. Co do samego Nintendo, japoński wydawca gier nigdy nie robi zbyt wielu publicznych wzmianek o tym, że tego rodzaju aktualizacje są planowane. Mając to na uwadze, jeśli chcecie śledzić listę zakazanych słów, które będą nadal wprowadzane na Switcha, będziecie musieli uważnie obserwować, kiedy pojawiają się nowe poprawki do konsoli.

Jak myślicie czy istnieją jakieś godne uwagi słowa, których Nintendo jeszcze nie wyeliminowało z konsoli, a które powinny być uwzględnione w przyszłości? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz