1280x720  4

Właściciel zdjęcia: Cheesemaster Games

Spirittea: Przygoda z duchami w stylu Ghibli

Gdyby Stardew Valley rozgrywało się w świecie nieco podobnym do klasycznego filmu animowanego Studia Ghibli – Spirited Away: W Krainie Bogów, wyglądałoby to mniej więcej tak, jak ta obiecująca nowa gra typu life/management sim RPG o nazwie Spirittea. Spirittea zostanie wydana 13 listopada na Xbox Series X, Xbox One, Game Pass, Nintendo Switch oraz na PC za pośrednictwem platformy Steam. 


Mike Rose, założyciel wydawnictwa No More Robots, opisuje grę jako "Stardew Valley spotyka Spirited Away: W Krainie Bogów” oraz „RPG, w którym pomagasz duchom, a następnie zapraszasz je do odprężenia się w swoich wodach leczniczych.

Fabuła opowiada o pisarzu, który, w klasyczny sposób właściwy dla pisarzy, zostawia miasto i przeprowadza się na wieś w poszukiwaniu spokoju i miejmy nadzieję, inspiracji na swoją następną powieść. Również w klasyczny sposób pisarz wypija magiczną herbatę i zaczyna widzieć duchy, które sprawiają kłopoty i przenikają do normalnej rzeczywistości. Zadaniem gracza jest uspokoić te psotne duchy, gotując pikantne dania, odnajdując ich zagubione skarby lub po prostu zapewniając niezwykłe doświadczenie w balneoterapii. 

W Spirittea prowadzisz także balneoterapię, co wprowadza element zarządzania. Do gracza obowiązków będzie należeć czyszczenie ręczników, rąbanie drewna, aby podgrzać kąpiel do odpowiedniej temperatury, przygotowywanie smacznego jedzenia w swojej kuchni i upewnianie się, że wszyscy duchowi klienci siedzą obok swoich przyjaciół - a nie wrogów. "Każdy duch ma swoje preferencje, więc będziesz musiał poznać ich wszystkich i ulepszyć balneoterapię, aby stać się najlepszym opiekunem balneoterapii" - mówi studio Cheesemaster Games. 

Mimo że to brzmi jak dużo pracy, będziecie mieć mnóstwo wolnego czasu, aby zająć się różnymi hobby, takimi jak łapanie owadów czy karaoke, kiedy będziecie potrzebować odpoczynku, a wykonywanie odpowiednich hobby w towarzystwie mieszkańców wioski wzmocni i rozwinie wasze relacje z ludźmi w mieście. 

Spirittea przyciąga uwagę dzięki unikalnemu kulturowemu uderzeniu w tym gatunku, odrobinie ducha związanego z całym elementem duchowym oraz dodatkowi symulacji zarządzania w balneoterapii. Spirittea będzie dostępna w wersji cyfrowej na Nintendo eShop w cenie 80 zł.

Jak myślicie, czy ta gra może przynieść coś nowego do tego gatunku, czy może to być tylko kolejna kopia? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz