reynatis-trailer

Właściciel zdjęcia: Furyu

Reynatis: Nowa gra od twórców Final Fantasy i Kingdom Hearts

Dziś Furyu szczegółowo opisało swoją nadchodzącą grę akcji JRPG Reynatis. Firma wydała pierwszy pełny zwiastun który prezentuje fabułę i rozgrywkę.


Gra akcji JRPG została zaprezentowana podczas najnowszego Nintendo Direct Partner Showcase (w wydaniu japońskim). Gra jest wieloplatformowa. Będzie dostępna na PS5, PS4 no i oczywiście na Nintendo Switch.

Data wydania w Japonii to 25 lipca. Przedsprzedaż zaczyna się dzisiaj. Na razie nie ogłoszono daty wydania na Zachodzie.

Fabuła Reynatis jest autorstwa Kazushige Nojima. Nojima jest scenarzystą wielu gier z serii Final Fantasy i Kingdom Hearts, w tym nadchodzącego Final Fantasy VII Rebirth. Muzykę do gry skomponowała Yoko Shimomura. Jest ona znana ze swojej pracy nad tymi samymi seriami i wieloma innymi ukochanymi grami. Projekt postaci jest autorstwa ilustratora Yasutaka Kaburagi.

Gra jest osadzona w świecie, w którym niektórzy ludzie potrafią używać magii, a niektórzy nie. Społczeństwo obawia się czarodzieji i są oni uważani za niebezpiecznych. Dlatego żyją w izolacji, ukrywając swoją tożsamość.

W 2024 roku, w dzielnicy Shibuya w Tokio, ludzie zostali poproszeni o pozostanie w domach z powodu Ustawy Antymagicznej. Jednak niewielu już ją szanuje. Marin Kirizumi jest użytkownikiem magii. Przez całe swoje życie żył w “ucisku”. Tylko stanie się najsilniejszym da mu “wolność”.

Po tych słowach usłyszanych od swojego ojca, udaje się do Shibuya, aby zdobyć swoją wolność.

Z drugiej strony Sari Nishijima budzi się dzięki magii i postanawia wykorzystać swoją moc dla dobra ogółu. Używa swojej mocy, aby chronić Shibuyę przed ludźmi, którzy zamienili się w potwory przez nielegalne narkotyki i gangi. Marin szuka wyzwolenia, podczas gdy Sari widzi ucisk czarodziejów jako sprawiedliwość.

Historia zaczyna się rozwijać, gdy spotykają się w Shibuya, miejscu, gdzie różne kultury i pomysły się przenikają.Sceneria obejmuje Shibuyę, która jest szczegółowo odtworzona z wieloma rozpoznawalnymi punktami orientacyjnymi, takimi jak Scramble Crossing, Shibuya Center-Gai, Park Miyashita, Dogenzaka i zbocze Spain-zaka. Spacerując po mieście, można rozpoznać sklepy takie jak Shibuya 109 i wiele innych.

Miasto ukrywa wejście do innego świata. To wejście jest poza mgłą. Ten świat jest pełen magii. Znajdują się tam otwarte równiny, lasy i dzikie obszary. Na tych obszarach znajdują się obiekty owiane tajemnicą.

W bitwie możecie przełączać się między trybem Tłumionym a Wyzwolonym za pomocą jednego przycisku. W trybie Tłumionym nie możesz w ogóle atakować. Możecie unikać ataków wroga za pomocą jednego przycisku. W trybie Wyzwolonym możesz niszczyć swoich oponentów za pomocą swoich zaklęć. W tym trybie nie masz obrony. Z tego powodu, moment przełączania między trybami jest kluczowy.

W trybie Tłumionym możecie spokojnie eksplorować. Możesz rozmawiać z NPC, ukrywając swoją tożsamość jako mag. Z drugiej strony, w trybie Wyzwolonym możecie przemieszczać się za pomocą magii. Ale ryzykujecie zgłoszenim do organów ścigania.

Marin szuka głębin innego świata. Ona poluje na moc. Sari działa, aby chronić bezpieczeństwo Shibuyi. Historia zmienia punkty widzenia. Tymczasem pojawia się trzecia frakcja, "gildia".

Co sądzicie o fabule Reynatis? Czy podoba wam się pomysł świata, w którym magia jest zakazana i prześladowana? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz