danmachi-sezon-4

Właściciel zdjęcia: J.C.Staff

Nowa gra od Bushiroad inspirowana serią Danmachi

Bushiroad ogłosiło pierwsze szczegóły swojej nadchodzącej gry Danmachi. Gra jest inspirowana popularnymi seriami anime, mangi i light noveli.


Gra została zapowiedziana na wydarzeniu w Japonii w styczniu. Tytuł gry to „Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Fulland of Water and Light”. Dowiedzieliśmy się, że będzie to gra akcji JRPG na Nintendo Switch.

Informacje pochodzą z wydarzenia GA FES 2024, które odbyło się 10 marca. Wydarzenie to było poświęcone świętowaniu franczyz GA Bunko, GA Novels i GA Comics. Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, że obecnie jedynym obsługiwanym językiem jest japoński.

Na razie nie wiadomo, czy gra pozostanie wyłącznie w Japonii, czy też czy lokalizacja na język angielski pojawi się w późniejszym terminie. W podobny sposób jak Goblin Slayer: Another Adventurer - Nightmare Feast, które zostało wydane w języku japońskim, a wkrótce pojawi się tłumaczenie na język angielski.

Ekskluzywność dla Switcha jest dość osobliwa, biorąc pod uwagę, że wszystkie inne gry anime tego wydawcy są dostępne na wielu platformach.

Nie wiadomo wiele więcej, poza tym, że gra będzie “podążać ścieżką i prawdą bohaterów”. Na ten moment nie mamy nawet jednego obrazu.

Przypadkowo, podczas tego samego wydarzenia, dowiedzieliśmy się, że seria Danmachi sprzedała 17 milionów kopii na całym świecie. Nowy sezon anime (piąty) zostanie wyemitowany jesienią 2024 roku.

Na chwilę obecną nie ogłoszono daty wydania tej nowej gry. Przypadkowo (jeśli to nie było już jasne), jest to całkowicie oddzielny projekt od gry free-to-play gacha Danmachi: Battle Chronicle, która niedawno została wydana na PC, PS5, PS4, iOS i Android.

Na chwilę obecną nie wspomniano o tym, czy gra ma być darmowa (free-to-play). Więc prawdopodobnie jest to pełnoprawna płatna gra.

Czy Jesteście zainteresowany grą, mimo że na razie nie ma żadnych obrazów ani zrzutów ekranu? Co najbardziej Was intryguje w tej zapowiedzi? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz