NSO 18 + App GoldenEye007 Jet Force Gemini NIntendo

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Nintendo zaskakuje - aplikacja tylko dla dorosłych na Switcha!

Marka Nintendo utrzymała swoją markę, rozwijając własności i usługi dostosowane dla całej rodziny. Jednakże wydaje się, że pojawiła się aplikacja przeznaczona wyłącznie dla dorosłych na konsolę Nintendo Switch. Ta nietypowa decyzja może być zaskoczeniem dla wielu, biorąc pod uwagę, że Nintendo jest znane z serii Mario, Pokémon i Zelda, ale nie martwcie się, ta aplikacja dla osób pełnoletnich jest dostępna tylko w Japonii.


Portal informacyjny VGC jako pierwszy poinformował o filmie opublikowanym przez Nintendo Japan, które ujawnił aplikację przeznaczoną wyłącznie dla osób pełnoletnich w ramach usługi abonamentu Nintendo Switch Online. Głównym powodem wprowadzenia tej aplikacji do usługi Switch Online jest dystrybucja dwóch konkretnych gier z Nintendo 64: GoldenEye 007 i Jet Force Gemini.

Te gry posiadają różne kategorie wiekowe w Stanach Zjednoczonych, Europie i innych regionach; obie gry posiadają kategorię "Z", która według Computer Entertainment Rating Organization (CERO) jest przeznaczona dla graczy w wieku 18 lat i starszych. Dodatkowo oznacza to, że na sprzedawcach obowiązuje zakaz sprzedaży gier oznaczonych kategorią "Z" osobom poniżej 18 roku życia, stąd decyzja o wprowadzeniu aplikacji dla osób pełnoletnich na konsolę Switch.


Chociaż Nintendo nie musiało wykonywać takiego ruchu przy współpracy z amerykańskimi organami regulacyjnymi, aby gra została wydana, ta aplikacja jest jedynym pośrednim rozwiązaniem, aby umożliwić dostęp do gier N64 z kategorią wiekową "Z" w Japonii. Japońscy gracze będą teraz musieli pozyskać grę poprzez usługę Switch Online i uruchomić ją za pomocą tej aplikacji, aby spełnić wymagania dotyczące kategorii wiekowej ustalone przez CERO.

Według tweeta, Jet Force Gemini zostanie dodane do usługi w grudniu 2023 roku, ponieważ GoldenEye 007 cieszy się sukcesem od stycznia 2023 roku, będąc dostępnym w usłudze Nintendo Switch Online. Jednak Nintendo prawdopodobnie wstrzymało dostępność tych gier w usłudze Switch Online w Japonii ze względu na ich kategorię wiekową lub do czasu znalezienia obejścia.

Na chwilę obecną Nintendo nie ogłosiło oficjalnej dostępności Jet Force Gemini poprzez subskrypcję Nintendo Switch Online. Usługa regularnie dodaje kultowe gry z Game Boy, NES i SNES do swojej ogromnej biblioteki za opłatą miesięczną lub roczną.

Czy uważacie, że wprowadzenie aplikacji dla osób pełnoletnich to dobre rozwiązanie, aby umożliwić dostęp do gier N64 z kategorią "Z" w Japonii? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz