maxresdefault  39

Właściciel zdjęcia: Aspyr

Kluczowe zmiany w Tomb Raider: Aspyr odpowiada na prośby graczy

W ostatniej aktualizacji kolekcji Tomb Raider I-III Remastered, deweloper Aspyr odpowiada na istotne zmartwienie graczy: widoczność kluczy. Aktualizacja ta została wydana 12 marca 2024 roku. Ma na celu poprawę doświadczeń graczy poprzez ułatwienie dostrzegania kluczy. Wprowadza również różne inne ulepszenia.


Od swojego debiutu na Nintendo Switch w zeszłym miesiącu, Tomb Raider I-III Remastered zdobył uznanie. Gracze chwalą go za wierne odtworzenie klasycznych przygód z ulepszoną oprawą wizualną. Niemniej jednak, gracze szybko odkryli przeszkodę w swoich eksploracjach - trudność w odnajdywaniu kluczy.

W grze, gdzie klucze otwierają drzwi niezbędne do postępu, ich słaba widoczność stała się zauważalnym problemem.

W najnowszej aktualizacji, Aspyr zwrócił uwagę na opinie graczy i bezpośrednio zajął się problemem widoczności kluczy. Notatki do łatki, udostępnione na oficjalnej stronie Tomb Raider, opisują konkretne ulepszenia we wszystkich trzech grach z kolekcji.

W przypadku Tomb Raider I, zmiany obejmują naprawę rozmiarów obrazów dla w domu Lary. Rozwiązano problem z brakującymi drzwiami na poziomie Egiptu. Najważniejsza jest jednak aktualizacja tekstur kluczowych przedmiotów, aby poprawić ich widoczność.

W Tomb Raider II, aktualizacja rozwiązuje problemy z awariami, dostosowuje hitboxy dla pająków i naprawia błędnie umieszczone sekrety.

Tomb Raider III otrzymuje aktualizacje tekstur piasku ruchomego. Zapewnia to, że wodospad pozostaje widoczny podczas przejść między poziomami. Naprawiono również wyzwalacze dla tajnego poziomu All Hallows.

Poza widocznością kluczy, aktualizacja rozwiązuje również inne problemy graficzne oraz te związane z rozgrywką. Tekstury zostały udoskonalone, awarie zostały rozwiązane, a różne poprawki wprowadzono dla płynniejszego doświadczenia.

Gracze mogą teraz cieszyć się ulepszoną grafiką i poprawionymi mechanikami rozgrywki w całej trylogii. Aktualizacja pokazuje nie tylko zaangażowanie Aspyr w poprawę doświadczeń graczy, ale także podkreśla ich reakcję na opinie graczy.

Dzięki temu, że klucze są teraz łatwiejsze do zauważenia, fani Tomb Raider mogą ponownie zanurzyć się w te kultowe przygody z odnowionym entuzjazmem.

Tomb Raider I-III Remastered jest dostępne cyfrowo w Nintendo eShop w cenie 120 złotych.

Czy zgadzacie się z tym, że Aspyr skutecznie reaguje na opinie graczy? Czy są inne problemy, które według Was powinny zostać rozwiązane? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (1)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz

Robert
14.03.2024 21:44
Dodatkowo zmienił się... tytuł. Dotychczas brzmiał "Tomb Raider I-III Remastered". Po aktualizacji gra przedstawia się w menu konsoli jako "Tomb Raider I-III Remastered starring Lara Croft".