maxresdefault  4

Właściciel zdjęcia: Idea Factory International

Fairy Fencer F: Refrain Chord RPG trafi na rynek 25 kwietnia

Idea Factory International ogłosiło we wtorek, że jej nowa gra z serii Fairy Fencer F wydawnictwa Compile Heart zadebiutuje w Ameryce Północnej i Europie 25 kwietnia. Gra Fairy Fencer F: Refrain Chord, zostanie wydana zarówno fizycznie jak i cyfrowo na Nintendo Switch oraz inne współczesne platformy. 


Ten taktyczny RPG został po raz pierwszy wydany w Japonii na Nintendo Switch 15 września. Teraz trafia na zachód wraz z limitowaną wersją gry, która będzie zawierać steelbooka, music book, art book w twardej oprawie czy oryginalną ścieżkę dźwiękową. Zamówienia przedpremierowe na standardową edycję fizyczną są dostępne już teraz. Natomiast zamówienia przedpremierowe na limitowaną edycję gry będą dostępne wyłącznie w północnoamerykańskich i europejskich sklepach internetowych Idea Factory International od 28 lutego.

 
Bohaterowie serii – Fang i Tiara powracają w Refrain Chord, ale gracze będą mogli poznać również nowe postacie. Dodatkowo w grze pojawia się nowy system Dramatic Resonance. System ten pozwala pieśniarką na wzmocnienie swoich sojuszników wokół obszaru, który tworzą za pomocą swoich głosów pole rezonansowe. Pieśni sojuszników i wrogów będą się mieszać w grze, gdy strony te będą się do siebie zbliżać.

Oryginalna gra Fairy Fencer F, zatytułowana po prostu Fairy Fencer F, została wydana w 2013 roku pod szyldem Compile Heart’s Galapagos RPG na PlayStation 3, a jej wersja na PC ukazała się w 2015 roku. Wersja rozszerzona, Fairy Fencer F: Advent Dark Force, została również wydana na PlayStation 4 w 2015 roku w Japonii. Jej światowa wersja została ostatecznie wydana w 2016 roku. Jednak rozszerzona gra była dostępna na PC dopiero w 2017 roku, a wersja na Nintendo Switch pojawiła się później w 2019 roku. Tym razem gra zostanie wydana poza Japonią nieco szybciej – zaledwie siedem miesięcy po premierze w Japonii.

Akcja gry toczy się długo po konflikcie dobra i zła. Jednak obie strony nie walczyły bezpośrednio, ale stworzyły specjalną bron do użytku znaną jako Furie. Teraz, Furie są chodliwym towarem i ci, którzy władają bronią są znani jako Szermierze. W jakiś sposób dwaj szermierze, Fang i Tiara zostają wciągnięci w walkę między dobrem a złem. 

Jaki jest wasz ulubiony taktyczny RPG? Czy uważacie, że Fairy Fencer F: Refrain Chord będzie dobrym wyborem dla fanów gatunku? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz