alexandr-sadkov-YYBAyg1LIX8-unsplash

Właściciel zdjęcia: Unsplash / Alexandr Sadkov

Aktualizacja 18.0.0 Nintendo Switch: Co nowego?

Aktualizacja 18.0.0 Nintendo Switcha została wprowadzona przez Nintendo. Oto, co oficjalnie i nieoficjalnie robi ta nowa wersja oprogramowania.


Chociaż ta aktualizacja oprogramowania systemowego ma być ważna, oficjalne notatki wydania Nintendo są dość skromne. Podobnie jak prawie wszystkie aktualizacje oprogramowania, notatki wspominają o poprawie stabilności systemu. Dodatkowo, ta aktualizacja dodaje 15-minutową opcję dla funkcji auto-sleep podczas korzystania ze Switcha w trybie dokowanym. Ta aktualizacja dodaje również język koreański dla filmu wprowadzającego “Kontrola rodzicielska Nintendo Switch”.

Jak zawsze przy tych nowych aktualizacjach systemu, są też zmiany “pod maską”. Nie zostały one wspomniane w oficjalnych notatkach. Jak opublikował dataminer Switcha "OatMealDome" na X/Twitterze, ta nowa wersja oprogramowania układowego aktualizuje listę "złych słów" na Switchu. Blokuje ona wszelkie wprowadzanie słowa zaczynającego się od pewnej części ciała mężczyzny. Dodatkowo, aktualizacja 18.0.0 zawiera aktualizacje praktycznie wszystkich komponentów. Na X/Twitterze, ‘OatMealDome’ pisze, że ta aktualizacja systemu może być ważniejsza dla deweloperów, niż wydaje się to graczom. Jednak nie oznacza to koniecznie, że te zmiany są związane z plotkowanym nadchodzącym modelem Nintendo Switch 2.


Ta aktualizacja powinna pobrać się automatycznie do waszego systemu. Warunkiem jest włączenie tej opcji w ustawieniach systemu Switch. Jeśli nie, możecie ją również pobrać ręcznie za pomocą opcji aktualizacji.

Nintendo Switch jest teraz dostępne na całym świecie. Jak podano w zeszłym miesiącu, Nintendo udało się sprzedać blisko 140 milionów sztuk od czasu premiery platformy w 2017 roku. Chociaż Nintendo jeszcze oficjalnie nie potwierdziło jego istnienia, plotki sugerują, że następca Switcha zostanie wydany na początku 2025 roku. Switch 2, jak na razie go nazywamy, ma oferować wydajność w trybie dokowanym porównywalną z PlayStation 4 Pro. Ponadto, czas pracy baterii i jakość obrazu w trybie przenośnym są rzekomo lepsze niż w Valve’s Steam Deck.

Jakie są wasze odczucia na temat najnowszej aktualizacji Nintendo Switch? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz