maxresdefault

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Ogromny mod do oryginalnego Star Foxa

Od jakiegoś czasu nie było żadnych konkretnych informacji na temat nowej gry Star Fox na Switcha, a fani Nintendo są coraz bardziej zniecierpliwieni. Nie inaczej jest w przypadku moddera KandoWontu, który jest bliski ukończenia prac nad „Star Fox Exploration Showcase”, modem do 16-bitowego klasyka z konsoli SNES, który nie tylko stara się zaadaptować oryginalną grę, ale również wbudować w nią zupełnie nowe elementy, w tym nowe poziomy, bronie czy w pełni funkcjonalny tryb multiplayer.

Pierwotnym planem moddera było po prostu zaimplikowanie charakterystycznego dla Star Fox 2 trybu all-range, jak również kilku ciekawych nowych mechanik kamery od kolegi moddera, Starxxona. Jak się jednak okazało, apetyt rośnie w miarę jedzenia i KandoWontu zaczął bardziej rozwijać projekt.

Na chwilę obecną KandoWontu dodał do gry całą drugą mapę i oryginalną nienaruszoną i wciąż grywalną. Nowa mapa posiada 3 nowe kursy, tajny poziom, nowych przeciwników, bossów, tła, muzykę i wiele więcej.

Grywalność wydaje się być jednak na pierwszym miejscu w głowie KandoWontu, dlatego wzbogacił on grę o w pełni funkcjonalne menu przełączania, pozwalające na zmianę funkcji modyfikacji wedle własnego uznania.

Proces tworzenia moda nie obył się bez wyzwań, zwłaszcza tryb multiplayer, jednak KandoWontu poradził sobie z nimi z niewielką pomocą swoich przyjaciół. Pomógł mu cały zespół innych modderów (w tym SegaRetro92, phonymike, livvy94, MrL314, Euclidium, Sunlitspace542, chuckborrisnorris i inni), którzy byli integralną częścią różnych aspektów projektu, od tekstur po kompozycje muzyczne.

KandoWontu wcześniej stwierdził, że Star Fox Exploration Showcase zostanie udostępnione pod koniec sierpnia, jednak projekt poważnie się rozrósł i data udostępnienia przesunęła się na koniec października.

Do sieci trafił nowy trailer modyfikacji:
Co sądzicie o tym ogromnym modzie? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy oraz na naszych mediach społecznościowych.

Konsola NINTENDO Switch Oled w sklepach od 1699.00zł
Media Expert
1699.00zł
Sprawdź
Avans.pl
1699.00zł
Sprawdź
Electro.pl
1699.00zł
Sprawdź
Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz