wiiu and 3ds  1

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Nintendo zamyka drzwi do świata online dla Wii U i 3DS

W poniedziałek, 8 kwietnia, usługi online dla dwóch starszych systemów Nintendo zostaną zakończone. Tego dnia, kooperacyjna i konkurencyjna rozgrywka online przestanie działać w tytułach wydanych na Wii U i 3DS. W rezultacie, gry takie jak Mario Kart 8, Pokémon Sun and Moon, Animal Crossing: New Leaf, Super Mario Maker i oryginalny Splatoon stracą niektóre funkcje, które nie będą już dostępne. Nintendo ogłosiło datę zakończenia już w styczniu, więc to nie jest niespodzianka, ale dla każdego, kto nadal gra w te gry, może to być trochę rozczarowujące!


Chociaż gracze nie będą mogli korzystać z większości usług online na żadnym z systemów, są pewne wyjątki. Jak wcześniej ogłoszono, funkcje online dla Pokémon Bank i Poké Transporter będą nadal działać po 8 kwietnia. Jednak Pokémon Company zachęciło graczy do przeniesienia swoich Pokémonów do Pokémon Home „jak najszybciej”. To skłoniło niektórych fanów do przypuszczenia, że te usługi zakończą się w tym roku, chociaż nic nie zostało potwierdzone.

Dodatkowo, użytkownicy 3DS i Wii U będą mogli nadal pobierać już zakupione oprogramowanie, jak również wszelkie aktualizacje. Sklepy Wii U i 3DS zostały zamknięte w zeszłym roku, więc fani nie będą mogli kupić niczego nowego. Jednak jeśli muszą ponownie pobrać coś, co już zostało zakupione, to jest to nadal obsługiwane.

Zawsze jest to rozczarowujące, gdy usługi online dobiegają końca. Ale prawda jest taka, że serwery większości gier online w pewnym momencie przestaną działać. Utrzymanie tych serwerów kosztuje pieniądze, a także wymaga wsparcia technicznego. W zeszłym roku, usługi online dla Splatoon i Mario Kart 8 zostały tymczasowo zakończone, „aby zaradzić problemowi związanemu z grą online”. Te serwery ostatecznie wróciły do działania. Jednak łatwo zrozumieć, dlaczego te gry na Wii U mogą być mniej priorytetowe w porównaniu z nowszymi ofertami Nintendo Switch, takimi jak Splatoon 3 i Mario Kart 8 Deluxe.

Trudno jest powiedzieć, ile osób nadal gra w tego typu gry online. Oryginalny Splatoon sprzedał nieco poniżej 5 milionów egzemplarzy, podczas gdy Mario Kart 8 sprzedał mniej niż 8,5 miliona. Biorąc pod uwagę, że Nintendo Switch jest już na rynku od ponad 7 lat, prawdopodobnie jest to niewielka część graczy. Oczywiście, kiedy usługi online kończą się w ten sposób, zwykle przekonuje to niektórych graczy do powrotu do gry, której nie grali od lat. To właśnie stało się, gdy Microsoft zakończył wsparcie dla kilku gier Halo na Xbox 360 w 2022 roku. Jest możliwe, że to samo może się zdarzyć dla Splatoon, serii, która ma bardzo zaangażowaną bazę fanów.

Czy planujecie zagrać w jakieś gry online przed zakończeniem usług 3DS i Wii U? Czy nadal gracie w którąkolwiek z tych gier online? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz